Kış Gelinleri İçin Öneriler

Düğün planınızı sonbahar/kış aylarına mı bıraktınız? Şık bir otelin ışıltılı salonunda mı yoksa bir dağ evinin kış bahçesinde mi evlenmek istiyorsunuz? Kış düğünü konseptine dair kafanızın karışması çok normal. Karar vermek için henüz vaktiniz varken düğününüz için hazırladığımız harika önerilerimizi dikkate alın.

Yoğun geçen düğün sezonunun ardından boşalan nikah salonlarını detaylı araştırarak işe başlayın. Sezon boyunca gerçekleşen düğünlere bakarak kafanızda bir şeylerin şekillenmesi kış düğünlerinin bir avantajı sayılır. Takip ettiğiniz mekanlar arasından en beğendiğiniz ve mevsime uygun salonu seçme şansı sizi mutlu edecek. Konuklarınızı üşütmeden eğlenceli bir gece olsun diyorsanız yeme içme menünüzü organizasyon şirketiyle detaylı konuşmalısınız. Tercihiniz soğuk içecekler yerine sıcak içecekler olursa ortam için daha uygun bir seçim olacaktır. Örneğin soğuk şarap yerine sıcak şarap tercih ederseniz konsept dışına çıkmamış olursunuz. Aynı şekilde menüdeki soğuk yemekler yerine sıcak yemekleri tercih ederseniz davetlileri ekstra mutlu etmiş olursunuz.

Yaz gelinlerinin tül formunda uçuşan gelinliklerine imreniyorsanız kış aylarında bu stili yaratmak sizin için de mümkün. Kış gelini olacağınız için ekstra kalın ve ağır gelinlikler seçmek zorunda değilsiniz. Kışa uygun tercih edeceğiniz kumaşlarla dikilmiş gelinliğiniz ile gece boyunca zarafet dersi verebilir parti saati geldiğinde ise hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayacak bir modelle geceye devam edebilirsiniz. Bu esnada ayakkabı seçiminiz çok önemli. Geceye beyaz ya da ekru bir spor ayakkabıyla devam eden yaz gelinlerinden farklı olarak size önerimiz rahat bir çizme ya da beyaz bir çift bootie olacak. İster düz tabanlı ister yüksek topuklu olsun o özel gecede rahatlığın ön planda olması gerektiğini asla unutmayın. Bu sebeple hem şık hem de ayaklarınızı rahat ettirecek kaliteli bir çift ayakkabı tercih edin.

Düğününüzü açık havada bir villa bahçesinde ya da teras katında yapmayı düşünüyorsanız omuzlarınıza şık bir etol almayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda bu kış düğününe hazırlıksız gelen dostlarınız için de geçerli. Davetliler için etol ya da polar şallar seçerek onlara sorunsuz ve oldukça keyifli bir düğün gecesi armağan edin.

Gelelim önemli bir aksesuar olan gelin çiçeği tercihinize. Bu tercihte gelinliğinizin modeli ve düğün yapmak istediğiniz mekanın tarzı oldukça büyük önem arz ediyor. Gelinliğinizin stilini yansıtan bir gelin çiçeği seçmek için gelinlik ve çiçek eşleştirmelerinden ilham almalısınız. Bizim gelin çiçeği konusundaki tercihimiz hem yaz düğünleriyle hem de kış düğünleriyle uyumlu taze gerçek gül demetlerinden yana olurdu. Seçim sizin!

Gelin çiçeğinizi seçmeye karar verdiyseniz masa süslemelerinde de tercihinizi seçtiğiniz çiçekten yana kullanmalısınız. Düğününüzdeki müthiş uyumu sağlamanın küçük detayları arasında yer alan çiçek seçimiyle masa dekorlarını birleştirecek şatafatlı ya da sade bir ambiyans yaratabilirsiniz. Ortamı her daim yumuşatan mum detayını da hatırlatmak isteriz. Masanızı güzelleştirecek hamlelerin başını çeken büyük şamdanlar ve ışıltı saçan mumlar ortama ekstra sıcaklık katacaktır. Birbirine mutlu bir ömür için kış mevsiminde evet demiş binlerce çifte dahil olmanıza sayılı günler kala davetlilere o gece için sunacağınız minik hediyeleri de unutmayın. Kış konseptine uygun neşeli hediyelerini sunuma dahil edin. Sevdiklerinizi en iyi siz tanıdığınız için hediye kararını size bırakıyoruz.

En özel gecenizde tek isteğinizin eğlenmek ve sonuna kadar anı yaşamak olduğunun farkındayız. Bu sebeple romantik bir kış düğününe imza atmak için küçük detayları önemseyin ve bu etkili detaylarla o geceye dair mevsimsel olumsuzlukları kendi lehinize çevirin.